ANASAYFA KURUMSAL HİZMETLERİMİZ ÜRÜNLERİMİZ REFERANSLARIMIZ HABERLER İLETİŞİM STEEL MINARET
HABERLER
Murat Çelik Minare, Çelik Minare, Çelik Kubbe Firması Firmaları İmalatı ve Montajı.

HABERLER

Anasayfa » HABERLER » ÇELİK MİNARELER HER TÜRLÜ ARAZİ VE İKLİM ŞARTINA UYGUNDUR
Bugün ülkemizde on binlerce cami bulunmakta. Bu camilerimizin birçoğu ise minaresiz durumda. Özellikle kırsal kesimlerde vatandaşların kendi imkanları, dernek ve vakıf gibi kurumlardan aldıkları yardımlar ve tabi ki hayırseverlerin yardımlarıyla inşa edilen camilerde minare inşası genellikle en son sıraya bırakılmaktadır. Birçok camimiz ekonomik nedenlerden dolayı minaresiz inşa edilmiştir fakat tüm Müslüman aleminin ibadet dergahı olan camilerimizin en güzel kısımlarından biri de minarelerdir. Bu nedenle her Müslüman’ın gözü camilerde ilk olarak minarelere takılır. Cami ve din görevlilerimizde camilere minare kazandırabilmek için çelik minare modelleri tercih ederler. Ekonomik, kolay kurulur ve dayanıklı özellikleriyle ön plana çıkan çelik minare modelleri inşası günümüzde her şehirde yaygınlaşmaya başladı.
 
Çelik minare yapıları ve kullanıldıkları malzeme itibariyle her türlü arazi ve iklim şartına uygun bir şekilde inşa edilebilirler. Günümüz teknolojisi ile kolayca imal edilebilen çelik minare modelleri çok hızlı bir şekilde de kurulum avantajı sağlamaktadırlar.
 
Ülkemizde istenilen uzunluk, model ve renkte çelik cami minaresi üreten yerli firmalar bu alandaki uzmanlıklarını gün geçtikçe artırmakta ve tesislerini de son model teknoloji ile donatmaktadırlar. Ayrıca ülkemizdeki yerli çelik minare şirketleri dünyanın dört bir yanına da çelik minare gönderimi yapmaktalar.