ANASAYFA KURUMSAL HİZMETLERİMİZ ÜRÜNLERİMİZ REFERANSLARIMIZ HABERLER İLETİŞİM STEEL MINARET
HABERLER
Murat Çelik Minare, Çelik Minare, Çelik Kubbe Firması Firmaları İmalatı ve Montajı.

HABERLER

Anasayfa » HABERLER » ÇELİK MİNARELERDEN YAYILAN EZAN SESLERİ
Ezan sesleri camilerimizin yanında bulunan ve göğe doğru yükselen camilerimizin dört bir yanında yer alan minarelerden yükselir. Çağ boyunca birçok model ve tarzda üretilen minare modelleri son zamanlarda çelik minare olarak kullanılmaya başlanmıştır.
 
Ülkemizde birçok minare modeli doğal afetlere dayanıklı olmadıkları için çok kez yıkılmış ve zarar görmüşlerdir. İnternet üzerinden araştırırsanız göreceksiniz ki yıkılan minare modelleri genellikle beton örme veya ahşap örme olduğunu göreceksiniz. Yeni tercih meselesi olan çelik minare modelleri sizlere bu konuda yardımcı olmuşlardır. 
 
İşte buradan yola çıkıldığında çelik minare modellerinin en çok tercih edilme sebepleri ise dayanıklı ve sağlam olmalarıdır. Depreme dayanıklı olarak üretilen çelik minarelerin inşası da daha hızlı sağlanır. Ekonomik çelik minareler aynı zamanda görsel olarakta istenilen şekilde üretilebilmektedirler. Tüm bu unsurlar çağımızda çelik minarelerin daha çok tercih edilmesini sağlarken gelecekte de çelik minarelerin camilerimizin gözdesi olacağı kesindir.