ANASAYFA KURUMSAL HİZMETLERİMİZ ÜRÜNLERİMİZ REFERANSLARIMIZ HABERLER İLETİŞİM STEEL MINARET
HABERLER
Murat Çelik Minare, Çelik Minare, Çelik Kubbe Firması Firmaları İmalatı ve Montajı.

HABERLER

Anasayfa » HABERLER » DEPREME DAYANIKLI ÇELİK MİNARELER

Ahşaptan beton örmeye dönen cami minarelerinde çelik minarelerle bir devir kapanırken bir devir açılıyor. Dünyanın ilk camilerinde kullanılan ahşap minareler dayanıksız olmaları nedeniyle günümüze ulaşamamışlardır. Beton teknolojisinin gelişmesiyle beraber camilerde beton örme minareler kullanılmaya başlanmıştır. Fakat günümüzde beton örme minarelerin yerini çelik minare modelleri almaya başlamıştır.

Beton örme minarelere göre çelik minare fiyatlarının uygunluğu cami minaresi inşasında önemli tercih sebeplerinden birisidir. Tabi ki çelik minarelerin tek tercih sebebi ekonomik olmaları da değildir. Aldığımız ve kullandığımız tüm ürünlerin hem ekonomik hem de uzun yıllar kullanım olanağı sağlamasını isteriz. Evimize aldığımız buzdolabından TV’ye kadar her alışverişimizde bu kural geçerlidir. Çelik minare de tam olarak bu kuralın karşılığını bizlere sunmaktadır.

Ekonomik nedenlerden dolayı bin bir güçlükle inşa ettiğimiz camilerimizde minare inşası söz konusu olduğunda çelik minare hem uygun fiyatlarıyla hem de dayanıklılıklarıyla bizi cezp ediyorlar. Deprem gibi felaketlere dahi dayanıklı olan çelik minarelerin farklı model ve renklerde imal edilebilmesi de ayrıca bir değer olarak karşımıza çıkıyor.