ANASAYFA KURUMSAL HİZMETLERİMİZ ÜRÜNLERİMİZ REFERANSLARIMIZ HABERLER İLETİŞİM STEEL MINARET
HABERLER
Murat Çelik Minare, Çelik Minare, Çelik Kubbe Firması Firmaları İmalatı ve Montajı.

HABERLER

Anasayfa » HABERLER
Bulgaristan mestanlı belediye başkanından üstün hizmet plaketi aldık.
Edirne Valisi Ekrem Canalp'in Lalapaşa ilçesi Saksağan köyünü ziyaretinde vatandaşların talebi üzerine verdiği talimatla köy camisine 70 yıl sonra minare yaptırılması, köylüleri memnun etti.
Türkiye'nin yüzlerce noktasında çelik minaresi bulunan Murat Çelik Minare yurt dışında da varlığını sürdürmekte kararlı ve emin adımlar atmaktadır.
Çelik minareler camilerimizde son zamanlarda oldukça dikkat çekmektedir.
Çelik minare firmaları yıllardır kullanılan her minare modellerinde daha çok tercih edilir olmuştur.
Ezan sesleri camilerimizin yanında bulunan ve göğe doğru yükselen camilerimizin dört bir yanında yer alan minarelerden yükselir.
Çelik minare üretiminde ülkemizdeki üreticiler dünyanın farklı ülkelerinden sipariş almaktadırlar.
Camilerimizin son zamanda kullanımı yaygın olan minare modelinde çelik minareler veya son teknolojilerle üretilen cami halısı modellerine ya da camilerimizin iç güzelliğine güzellik kazandıran duvarlarla bir bütün duran duvar süslemeleriyle her köşesi titizlikle hazırlanmaktadır.
Minare modellerinde son zamanlarda terçih edilen çelik minare modelleri görünüş olarak beton örme minarelere nazaran daha şık ve gösterişlidir.
Çelik Minare modelleri camilerimize ezan vakitlerini duyurmak ezanı tüm şehre yaymak için inşa edilen göğe yükselen yapılardır.
Çelik minare modelleri nin ana gövdesini yani iskeletini oluşturan parçalar günümüz teknolojisi ile çok kolay ve hızlı bir şekilde üretilebilmektedirler.
Minare bölümleri temel kısmı, kursi-kaide, pabuç, gövde, şerefe, petek, külah ve alem olarak kısım kısım adlandırılmışlardır.
Çelik minare modelleri sizlere şöyle bir avantaj sunmaktadır beton örme minareler maliyet bakımından bir hayli el yakan cinste
Hürriyetimizin kapısı, istiklalimizin simgesi ve ibadet dergahımız olan camiler İslam dini ve Türk toplumları için geçmişte olduğu gibi bugünde son derece kıymetlidir.
Bugün ülkemizde yıllar önce yapılmış ve yapıldıkları günden bugüne meydana gelen tahribatlar nedeniyle
Minareler ülkemizde insanlara ezanı duyurmak insanlara seslenmek için kullanılan uzun ve yüksek yapılardır.
Tarihte minarecilik inşası özel bir yer tutmuştur. Müslüman toplumlardan birçok minare ustaları yetişmiştir. Teknolojinin gelişmesi ve artan imkanlar minare inşasını çağımızda çok daha kolay kılmıştır.
Müslüman denilince, İbadet denilince aklınıza ilk gelen şey bence bir cami çünkü bunu kime sorarsan sor herkesin aklına ilk gelen şey bir camidir.
Ülkemizin olmazsa olmazlarından olan minareler tarih boyunca kullanılmıştır. Minarelerin boyları yanında bulunduğu camiye göre değişiklik gösterirken ülkemizde kullanımı hala devam eden minareler şu zamanda çelik minare olarak kullanılmaktadır.
Tercih edilen her noktaya kolaylıkla montajı yapılabilen çelik minareler ülkemizde camilerimiz için vazgeçilmezlerden olmuştur.
Bugün ülkemizde on binlerce cami bulunmakta. Bu camilerimizin birçoğu ise minaresiz durumda.
Minareler, Müslüman alemine ezanı duyurmak, ezanı tüm ülkeye yaymak ve seslenmek için kullanılan yapılardır. Camilerden ayrı veya camilerle bitişik olmak üzere iki şekilde inşa edilir.
Deprem gibi felaketlere dahi dayanıklı olan çelik minarelerin farklı model ve renklerde imal edilebilmesi de ayrıca bir değer olarak karşımıza çıkıyor.
Çelik minareler estetik olmalarıyla kalmayıp duruşuyla da göz boyayan tarzıyla ilgi çeken dikkat çeken bir yapıdır.
Ezan sesleri yurdumuzun ve dünyamızın dört bir yanında yer alan camilerimizin minarelerinden yükselir. Geçmişte ahşap, taş, tuğla ve betonarmeden yapılan minareler günümüzde ise çelik malzemelerden inşa edilir.
Türk tarihinde minare kültürü ve örnekleri Selçuklular dönemine kadar uzanır. Minareler ezan okuma amaçlarının yanı sıra tarihsel boyutta camilerimize kimlik kazandırmışlardır.
Camilerimiz İslam dinine mensup her Müslüman için önemli bir yer tutar. Camilerimizin iç ve dışına bakıldığında her noktasında ayrı bir ihtişamın var olduğunu görebiliriz. Camilerimizi bir bütün olarak göz önünde bulundurduğumuzda ise kuşkusuz en ihtişamlı unsurlarından biri minareleridir.
Bu yazımızda sizlere çelik minare çeşitleri hakkında bilgiler vereceğiz. Ancak öncesinde minare nedir? Bu sorununun yanıtını verelim ve minarelerin ibadet mekanlarımızdaki yerinden bahsedelim.
Çelik minare malzemeleri üretildikleri bölgeden kolayca minare inşasının gerçekleşeceği alana nakliye edilebiliyor. Çelik minare firmalarının ellerinde bulundurdukları makine ve teçhizatla her türlü araziye kolayca kurulabiliyorlar.
Çelik yapı tasarımı estetik çelik taşıyıcı yapıların özellikleri ve yararları ve yaratıcılığa açıktır. Çeliğin şekil alma olanağı sınırsız olduğundan, taşıyıcı yapı pek çok türde yapılabilir,
Çelik konstrüksiyonyapılar, ağır çelik ve hafif çelik konstrüksiyon yapılar olarak ikiye ayrılmaktadır. Büyük açıklıklı ve kreynli fabrika binalarını ağır çelik yapılara, prefabrik atölye ve depo yapılarını da hafif çelik konstrüksiyon yapılara örnek verebiliriz.
Çelik konstrüksiyon yapılar çoğunlukla çelik fabrika binaları, çelik sanayi yapıları, uçak hangarları, spor tesisleri, çelik konstrüksiyon hangarlar, çelik konstrüksiyon atölyeler, çelik konstrüksiyon depolar gibidir.
Çelik, maliyeti uygundur. Ön üretimli, fabrikasyon taşıyıcı elemanlar, düşük fiyata yüksek kalite sağlamakta ve inşaat süresini çok kısaltmaktadır.